Yazı Detayı
17 Nisan 2021 - Cumartesi 12:39
 
DUDAKLARINIZ SOLGUN MU GÖRÜNÜYOR ?
Uzm.Hülya Aziz
 
 

Dudaklarınız solgun mu görünüyor? 

Luxury Beauty Center

Dudaklarınızı daha canlı gösterecek kalıcı ve doğal bir çözüm arıyorsanız Kalıcı Dudak Renklendirme en doğru çözüm olacaktır.
 
Aynı zamanda dudak kontürü işlemi dudaklarının şeklinden memnun olmayanların, simetrik dudaklara sahip olmayanların en çok başvurduğu yöntemlerden biridir. Ayrıca sürekli makyaj tazelemeye gerek kalmadan belirgin hatlarda ve bakımlı dudaklara kontür uygulaması ile kavuşabilirsiniz.

Yüz ifadesini de etkileyen dudak rengi, son dönemlerde en çok istenen uygulamalar arasında dudak renklendirme işlemiyle yüze uyumlu ve dinamik görünüme sahip oluruz.

Dudakların daha belirgin, parlak ve dolgun görünmesini sağlayan dudak kontürü, dudak içi ve dudağın tamamı olmak üzere 3 farklı şekilde yapılmaktadır. 
Dudak ve yüz şekline göre yapılacak işlemin şekillendirildiği  için uzmanımızdan destek ve bilgi alınmalıdır.


Günümüzde çok doğal şekilde yapılan kalıcı dudak renklendirmeyi dudak rengi ten rengiyle hemen hemen aynı olan ve yüzü çok solgun görünen kişilerde harika sonuçlar alınır.

Peki neden dudak rengi soluk olur.

Kansızlık, yaşlanma gibi durumlarda da dudak rengi solabilir. Sık sık uçuk çıkması da dudak bölgesinde renk ve kontür kaybının sebeplerinden.

 Aklımızdan geçen ve en çok sorulan sorular arasında. “Zararlımı “

Kalıcı Makyajda kullanılan ürün bitki özlü olup alerjik reaksiyon yaratmaz. Bu ürünler yüz bölgesi kalıcı makyaj için özel tasarlanmıştır.
Kalıcı makyaj ürünleri katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı Makyaj işlemini dövme ile karıştırmamak gerekir. Kalıcı Makyaj ile dövmenin en büyük farkı ciltteki kalıcılık süresidir. 

“Dudak kontürü sonrası dikkat edilmesi gerekenler”

Dudak kontürü uygulaması yaptıracaksanız veya yaptırdıysanız bu işlem sonrası dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır.

 • -Birkaç hafta boyunca dudaklarınız için özel nemlendiriciler kullanmalısınız.
 • -El temasından kaçınmalısınız.
 • -Dudak kontürü öncesi içilmesi gereken uçuk önleyici hap ve krem işlem sonrası da düzenli olarak kullanılmalıdır.

NE KADAR KALICIDIR?

 

 • Kalıcı makyaj, steril iğnelerle kişiye özel olarak uygulanan organik kalıcı boyaların işlendiği kozmetik uygulamadır. 
 • Dövmede kullanılan yöntemlerle aynı olmasına rağmen dudak kontürü yalnızca derinin 0.3-0.5 altına uygulanan bir yöntemdir ve dövme gibi cildin derin kısmına girilmeden yapılır. 
 • Ayrıca dudak kontürü uygulaması cilt içerisinde bulunan hücrelerin boyalarla mücadelesi sonucu zamanla silinir. Dövmenin aksine ömür boyu kalıcı bir uygulama değildir. 
 • Kişiden kişiye değişse de güzellik uzmanlar 6-8 ay arası bir zaman zarfında kalıcı olduğunu söyler. 
 • Yapılan dudak kontürünün silinme süreci ise yaklaşık olarak 2-3 sene arasında değişebilir. 
 • Kalıcılığının değişkenlik göstermesinde dudak bakımı ve cilt özellikleri büyük rol oynar.
 • Dudak kontürü mutlaka uzman  kişiler tarafından uygulamalı çünkü estetik bir müdahale olduğundan dolayı bu konuda bilgili ve tecrübeli kişiler ile daha başarılı sonuçlar elde edilebilir. 
 • Dudak konturu uygulaması işlemi öncesi dudak rengi seçilir ve ilk olarak dudağın etrafı çerçevelenir. 
 • Daha sonra iç kısmı doldurularak işlem tamamlanır. Uygulama aşaması 1-2 saat sürebilir ve kişinin tercihine bağlı olarak bu süreç değişebilir. 20 gün sonra tekrar randevunuz oluşturularak rötuş uygulama işlemi yapılır.


“İşlem her mevsim, istenilen her zaman yapılabilir. Özellikle yaz aylarında makyaj yapmanın zorluklarından dolayı kadınlar dudak renklendirme uygulamasını daha çok tercih ediyorlar”  

☎️0 288 412 45 75
☎️ 0 288 412 75 45
☎️ 0 553 939 45 75 

m.e.b_hulyaaziz_guzellik_kursu
elenoraguzellikluleburgaz_ 
Hulyaaziz.com @hulyaazizofficial

 
Etiketler: DUDAKLARINIZ, SOLGUN, MU, GÖRÜNÜYOR, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı