Yazı Detayı
27 Şubat 2021 - Cumartesi 23:49
 
''NE ANNE NE DE KADINDIM BEN HAYATIMDA'' (2.BÖLÜM)
ElifÇe
 
 
 

''NE ANNE NE DE KADINDIM BEN HAYATIMDA''

13 Mart ….

Bugün doktorumla sıkıntılarımı biraz paylaştım. Beni kadın olarak görmüyor. Cinselliğini giderecek en yakındaki obje olarak görüyor diyemedim. Çünkü kadın olarak görse benim daha bakımlı ve kadına benzemem için çaba harcar. Böyle bir çaba yok. Baskı ile direncimi kırmak, istediklerimi almak gerisi yok. Ben üzülmüşüm, incinmişim, canım acımış hiç önemli değil. Egosunun onu götürdüğü yere gidiyor. Ben en yakınındaki ve bedava ulaşabileceği bir objeydim onun için.

 

10 Nisan ….

Bu yıl 69.yılıma başladım. Yıldönümümü hatırlayan yok. Varlığımı hatırlamıyorlar ki. Ha yanlışım var. Ödemeler geldiğinde hatırlıyorlar. Beni tutup var güçleri ile silkeliyorlar, vursalar izi kalır çünkü. Onun için silkeliyorlar. Benim Alzheimer olduğumu yayıyorlar herkese. Benden utanıyorlar. Ama ben Alzheimer hastası değilim. Yirmi sene evin en görünmez odasında hapsedilen ‘’ellerinden gelse oradan hiç çıkarmayacakları’’ bir insan nasıl sağlıklı görünür. Elimden geldiğince akıl ve ruh sağlığımı korudum ama ishalime çare bulamadım. Üzülmemem, gerilmemem lazım dedikçe üzdüler, gerdiler. Hassas bağırsak sendromu böyle bir şey. Öldürmüyor süründüyor. Evde stres olmasa iyiyim. Ama stressiz yaşamama izin yok.

 

Ben bu sahibi olduğum evde huzur içinde yaşamak istedim bekledim. Torunlarım için ağaçlar çiçekler diktim. İçerde ızdırap bahçede huzur buldum. Oğlum benim beklentilerimle hiç ilgilenmedi. Belki beni bir anne olarak bile görmedi tıpkı babasının eşi olarak görmediği gibi. Ben para getirendim başka bir şey değil.

 

Geçen sene belediyeye telefon açmıştım. Kimsesizler için dağıtılan yemeklerden istedim. Bana varlıklı ailelere yardım etmiyoruz diye cevap verdiler. Ben varlıklı bir kimsesizim ücretimi öderim. Beni gelin görün dedim. Ses yok. Ben aptal değilim. Kimsesizim bakımsızım. 50 senedir tüm gelirimi bu eve eşimin yüksek okul yıllarına ve oğlumun yüksekokul harcamalarına harcadım. Birikimim evin taşında toprağında ve diplomalarda gizli.

Devam edecek...

 
Etiketler: , , , , ''NE, ANNE, NE, DE, KADINDIM, BEN, HAYATIMDA'', (2.BÖLÜM),
Yorumlar
Haber Yazılımı