Yazı Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 11:05
 
Çağatay Akman'ı Eleştirenlere Notumdur
Tekin Şahin
tknshn1@gmail.com
 
 

Son günlerde çıkardığı Gece Gölgenin Rahatına Bak isimli kitabı nedeniyle Çağatay Akman'ı eleştirip linç etmeye çalışanlara notumdur.

Bu ülke neler gördü.Evlilik programlarına katılıp albüm çıkarmaya çalışanlarımı, manken yada model olarak çıkıpta ilgi görmeyince olmayan sesiyle prodüktörlerin kapısından ayrılmayan bir çok kişiye şahit olduk.

Biraz parası olupta finansını kendi sağlayıp tek şarkılık single yapıp sağa sola reklam yapması için yalvar yakar olan,kendine sanatçı olarak tanıtmaya çalışan magazin programlarına çıkmak için sağda solda kameralara gereksiz açıklamalar yapan yüzlerce  müsvedde gördü bu gözler.

Çağatay'ı tanımam, herhangi bir yerde tanışmışlığımızda yok. Lakin birini tanımak yada nasıl biri olduğunu anlamak için tanışmış olmaya gerek yok.

Genç bir çoçuk binbir zorlukla elinden geleni yapıp önce beste yapıp, sonra müziğini bulup bunu klip çekerek binlerce kişiye sevdirmek kolay değil.

Şimdi de kitap çıkarmış neler yaşadığını yazmış.Bu duruma nasıl geldiğini. Yahu ne güzel işte, en azından yazmış.Örnek olmaya çalışmış.

Eleştirmek en doğal hakkınız tabiki. Ama önce şunu bilmelisinizki;

Karşı tarafa çamur atmak için önce kendinize bakmanız gerekir.Biri yazmış Bu kitap bize ne kazandırcak diye. Bunu yazan kişi zaten bu güne kadar birşey kazanamamışki.Boşa yaşamış.

Herşeyden önce emeğe saygı gerek. Şarkıları nı dinledim gayet güzel. Ses desen güzel. Daha ne bekliyorsunuz ki.

Alışmışık hiç bir bok olmadan, emek verenlere başarılı olanları linç etmeye.Yapmayın ayıp.

Sosyal medyada klavyede eleştirmek kolay. Çağatayı geçin siz hayatınızda güzel bir şeyler yaptınızmı ? Yada yapmak için emek verdinizmi? 

Kişişel Gelişimde bile önce kendine saygı sonra karşındakine saygı duymayı anlattım yıllarca.

Düşman olmayın dostça yaklaşın. Güzellikleri görmeye çalışın.Her zaman kötü düşünen mutlu olamaz bu hayatta.

Yolun açık olsun Çağatay Sen şarkı ve kitap yazmaya,şarkı söylemeye devam et.Eleştiriler her zaman olacaktır.O yüzden sana son bir nasihatim olsun çok sevdiğim bir sözle;

Bir lafa bakarım lafmı diye, bir söyleyene bakarım adam mı diye

Sevgiler

 

 

Şarkılarına bir süre ara veren 20 yaşındaki Çağatay Akman, 'Nasıl Çağatay Akman Oldum' diye kitap çıkardı. 'Nasıl Çağatay Akman Oldum' isimli bu ilk kitap, 2645 Kitap bünyesinde yayınlandı. Volkan Sönmez Genel Koordinatörlüğünde ve Şükrü Çetin Editörlüğüne yayınlanan kitabın kapak tasarımı Abdullah Özdoğan'a ait.

 
Etiketler: Çağatay, Akman'ı, Eleştirenlere, Notumdur,
Yorumlar
Haber Yazılımı