Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 11:36
 
Yönetmen Mehmet Şafak Türkel defnedildi
Burdur'da 3 gündür kayıp olarak aranan ve ormanlık alanda ölü bulunan yönetmen Mehmet Şafak Türkel, son yolculuğuna uğurlandı. Türkel'in cenazesine siyasi isimlerin yanı sıra sanatçı Sümer Ezgü de katıldı.
GÜNDEM Haberi
Yönetmen Mehmet Şafak Türkel defnedildi

Burdurlu Yönetmen Mehmet Şafak Türkel, 3 gündür kayıp olarak aranıyordu. Ormanlık alanda ölü bulunan Türkel için Ulu Camii'nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Cenazeye Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Türk Halk Müziği Sanatçısı Sümer Ezgü, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri, ailesi ve arkadaşları katıldı. Türkel'in cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Sultandere Mezarlığı'na defnedildi.

MEHMET ŞAFAK TÜRKEL KİMDİR?

Yönetmen Mehmet Şafak Türkel, 1981 yılında dünyaya gelmiştir. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu olan Mehmet Şafak Türkel, 2001 yılından itibaren 20'den fazla dans filmi, kısa film ve belgesel film çekti. Yerli ve yabancı festivallere katılan ve ödüller alan Türkel, su seviyesi azalan Burdur Gölü'ne dikkati çekmek için hazırlanan Göle Yas (Song of the Lake) belgeselinin yönetmenliğini üstlenirken, Göle Hayat Derneği'nin de kurucu başkanı olarak görev aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yönetmen, Mehmet, Şafak, Türkel, defnedildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı