Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 16:12
 
Türkler Geliyor'dan sinema tarihinde bir ilk!
Yapımcılığını ‘Diriliş Ertuğrul’ ve şimdi de ‘Kuruluş Osman’ ile büyük başarı kazanan Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği ‘Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’, 17 Ocak’ta seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.
SİNEMA Haberi
Türkler Geliyor'dan sinema tarihinde bir ilk!

Zengin oyuncu kadrosuyla öne çıkan filmin öne çıkan oyuncularından biri, kara şahin (Parabuteo unicinctus) türündeki Tilla isimli kuş oldu. Filmde başrol oyuncusu Emre Kıvılcım’ın canlandırdığı Sungur Bey’in yoldaşı olarak görev yapan altı yaşındaki Tilla, ‘Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’ndaki sahneleriyle izleyiciyi kendine hayran bırakacak.

 

Türkler Geliyor'dan sinema tarihinde bir ilk! - Sayfa:2

Sinema tarihinde ilk kez bir filmde kara şahin türünde bir kuş görev alırken, Tilla rol arkadaşı Emre Kıvılcım, set ekibi, oyuncular ve atlara uyum sağlaması için yei ay boyunca eğitime tabi tutuldu.

 

Türkler Geliyor'dan sinema tarihinde bir ilk! - Sayfa:3

Hollywood prodüksiyonlarıyla yarışan yapım tasarımıyla dikkat çeken filmin çekimleri 50 dönümlük bir alana yayılan sette yapıldı ve hazırlık süreci bir yıl sürdü. Emre Kıvılcım, Levent Özdilek ve Ece Çeşmi̇oğlu’nun başrolde yer aldığı yapım, Türkiye ile birlikte ABD, Kanada, Brezilya, Meksika, Avustralya, Japonya, Güney Kore, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, İtalya, Rusya, Güney Afrika, Hindistan, Endonezya, Malezya, Katar, Azerbaycan, Kazakistan gibi farklı ülkelerde gösterime girecek.

 

Türkler Geliyor'dan sinema tarihinde bir ilk! - Sayfa:4

Proje tasarımı ve senaryosu da Mehmet Bozdağ’a ait olan ‘Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı’, İstanbul’un fethinin ardından hedefini Roma olarak belirleyen Fatih Sultan Mehmet’in Avrupa’daki kararlı ilerleyişini, sultana ölümüne bağlı en seçkin savaşçı birlikleri olan akıncıların hikâyeleri üzerinden ele alıyor.

 

Türkler Geliyor'dan sinema tarihinde bir ilk! - Sayfa:5

Dünyanın gördüğü en barbar krallardan biri olan ve tarihe Boşnak katliamını başlatan Sırp Kralı olarak geçen Lazar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa’yla ittifaka girince Fatih’in akıncıları Lazar’ın planlarını bozmak için harekete geçerler...

 

Türkler Geliyor'dan sinema tarihinde bir ilk! - Sayfa:6

Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda gücünü kılıçtan değil Hak’tan alan; zorbalığa karşı adalet, köleliğe karşı hürriyetin adı olan Akıncıların hikâyesini anlatan Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı’ filmi unuttuğumuz büyük cihan hakimiyeti ruhuna tanıklık yapmak için yola çıkan iddialı bir film.

 

Türkler Geliyor'dan sinema tarihinde bir ilk! - Sayfa:7

 
 

Türkler Geliyor'dan sinema tarihinde bir ilk! - Sayfa:8

 
 

Türkler Geliyor'dan sinema tarihinde bir ilk! - Sayfa:9

 
 

Türkler Geliyor'dan sinema tarihinde bir ilk! - Sayfa:10

 
 

Türkler Geliyor'dan sinema tarihinde bir ilk! - Sayfa:11

 
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkler, Geliyor'dan, sinema, tarihinde, bir, ilk!,
Yorumlar
Haber Yazılımı