Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 01:30
 
Netflix'te İzleyebileceğiniz Kıyamet Sonrası Temalı 5 Dizi
YABANCI DİZİ Haberi
Netflix'te İzleyebileceğiniz Kıyamet Sonrası Temalı 5 Dizi


Netflix'te İzleyebileceğiniz Kıyamet Sonrası Temalı 5 Dizi
 
Son bir yıldır salgının başlarında yaşanan panik ve sonrasında hayatta kalma mücadelesi. Bu süreçte hepimiz kendi kıyametimizin başrolü olduk. Daha kötüsü olamaz dediğimiz şu günlerde gelin "daha kötüsü"nün yaşandığı kıyamet sonrası 5 diziye hep beraber bakalım.

5. Into the Night

Netflix'in yeni dizisi Into The Night - Pembe Teknoloji 
 
Dünyada her şey normalken bir anda Güneşten yayılan ışınların insanları öldürdüğü farkedilir. Bu durumu farkeden İtalyan NATO askeri, Brüksel'e gidecek olan bir uçağa biner. Uçakta olan pilot ve birkaç yolcu ile birlikte Güneşin doğmadığı yani gece vaktinin yaşandığı yerlere doğru gidip hayatta kalmaya çalışırlar. Dizide bazı mantık hataları olsa da dizinin akıcılığına kendinizi bırakırsanız ne ara bittiğini anlamayacaksınız.
IMDb puanı: 7.1

4. To the Lake

To the Lake (2019) | MUBI
 
Moskova'da bilinmeyen bir virüsten dolayı insanlar enfekte olurlar. Bu virüsün insandaki belirtileri ise öksürük ve gözlerdeki renk değişimidir. Ölümcül bir virüs olmasından dolayı üç ila dört gün sonra ölüm gerçekleşir. Başrolümüz Sergei, eski karısı, oğlu, yeni sevgilisi ve onun otistik oğlu, babası ve komşularıyla beraber hayatta kalma mücadelesi verirler. Normalde asla aynı çatı altında olmayacak insanlar, salgından kaçmak için güçlerini birleştirmek zorundalar. Dizide sadece hayatta kalma mücadelesi değil, aile ilişkilerinin de işlenmesiyle sebebiyle farklı bir dizi. İlk bölüm klasik bir kıyamet sonrası temalı dizi olarak başlasa da hem Rus yapımı olduğu için hem de farklı kamera açıları ve müzikleriyle diğerlerinden ayrılmayı başarıyor.
IMDb puanı: 7.3

3. The Rain
 The Rain 3. sezon onayını aldı! Final sezonu ne zaman? - Diziler.com
Adından anlaşılacağı gibi yağmur tarafından taşınan virüs, insanları yok etmeye başlar. Danimarkalı iki kardeş olan Simone ve Rasmus, yağmurdan kaçmak için babaları tarafından bir sığınağa yerleştirilir. Altı yıl sonra sığınıktan sonra çıkarlar ve bilim insanı olan babalarını aramaya başlarlar. Şu ana kadar saydığım diziler arasından bu dizinin hayatta kalma mücadelesinin yanında bilimsel yanının da ağır bastığını söyleyelim.
IMDb puanı: 6.3

2. Snowpiercer

Snowpiercer Ending Explained & all about Season 2 of the Netflix series
 
Dizi, Jacques lob, Benjamin Legrand ve Jean-marc Rochette'in Fransız grafik romanı Le Transperceneige'den uyarlanan 2013 yapımı filmden uyarlanmıştır. Filmin sürekliliğini yeniden başlatan dizi, dünyanın donmuş bir çorak toprak haline gelmesinden yedi yıl sonra insanlığın kalıntılarını taşıyan dünyayı dolaşan devasa, sürekli hareket eden bir tren olan Snowpiercer yolcularını takip ediyor. Dizi: sınıf savaşı, sosyal adaletsizlik ve hayatta kalma politikalarını sorguluyor. 
IMDb puanı: 6.8

1. The Walking Dead

The Walking Dead 10. sezondaki Rick Grimes kararı - LOG
 
Şu ana kadar saydığım dizilerden hiçbirini duymamış veya görmemiş olabilirsiniz ama The Walking Dead'i elbet biliyorsunuzdur. Dünyada ve ülkemizde de oldukça popüler olan bu dizi, kıyamet sonrası temalı dizi deyince akla ilk gelendir. Bilinmeyen bir sebepten dolayı ortaya çıkan bulaşıcı beyinsel bir hastalık sonucu zombi salgını ortaya çıkar. Başrolümüz Rick Grimes, ailesini bulmak için çıktığı bu tehlikeli yolda zombilerle savaşır ve bir grup insanla hayatta kalma mücadelesi verir. Hayatta kalma temasının en iyi işlendiği dizilerden biri olan The Walking Dead, karakter gelişiminin en başarılı olduğu ve neredeyse her karakterlerle bağ kurabildiğiniz sayılı dizilerden biri. Hala devam eden ve 10. sezonunda olan bu diziyi izlerken hiç bitmesin isteyeceksiniz.
IMDb puanı: 8.2

Kaynak: Editör:
Etiketler: Netflix'te, İzleyebileceğiniz, Kıyamet, Sonrası, Temalı, 5, Dizi,
Yorumlar
Haber Yazılımı