Haber Detayı
07 Temmuz 2019 - Pazar 22:54
 
Netflix'te Bütçe Kesintisi
DÜNYA Haberi
Netflix'te Bütçe Kesintisi

Netflix, orijinal film ve televizyon projelerine hatırı sayılır miktarlarda para harcamak konusunda kendi kulvarında üne sahip olmasına rağmen, umut vaat ettiğini düşündüğü yeni projelerinden biri olan Triple Frontier’den sonra bütçe kesintilerine başlamaya karar vermiş.

 

Netflix’in en üstündeki isimlerden biri olan(hatta belki de en üst) Ted Sarandos'un geçtiğimiz ayın başlarında, tüm üst düzey televizyon ve film yönetecilerini toplayarak onlarla bir toplantı yaptığı ve orijinal yapımlara harcanacak bütçeler konusunda yeni bir düzenleme yaptığı gelen haberler arasında bulunuyor. Ayrıca, bundan sonra projelerin çoğunlukla ödül kazanmak yada eleştirmenlerden tam not almak üzerine oluşturulmayacağı, seyirci çekebileceğine kesin gözüyle bakılanlara öncelşk tanınacağı söyleniyor. 

 

Sarandos'u bu bütçe değişiminin sebebi olarak ise yıldız isimlerden oluşan oyuncu kadrosuna rağmen istenilen ve beklenilen izlenme sayısına ulaşamayan Triple Frontier filmi gösteriliyor. Çünkü, Netflix'in 115 milyon dolar olağanüstü bir para harcadığı film, platform için bir maddi bir kayba dönüşmüş. Bu durumdan sonra “Triple Frontier” gibi riskli ve pahalı filmlerin platform için ikinci sırada olması bekleniyor.

 

Bu arada şuan "Triple Frontier" üzerinden gidilmesine rağmen tabiki yapım Netflix'in son yıllardaki tek sorunyaşayan projesi değil. İlk ve maalesef tek sezonu 120 milyon dolara mal olan hip hop dizisi Get Down’da , 200 milyon dolara mal olmuştu. Ayrıca hem eleştirmenler hem de  izleyiciler tarafından zar zor değer gören Marco Polo adlı macera serisi de bu başarısız görülen örneklerden bir tanesi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Netflix'te, Bütçe, Kesintisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı