Haber Detayı
26 Ocak 2021 - Salı 14:58
 
Netflix'in dev yapımı Bridgerton'da büyük hata: İzleyicinin gözünden kaçmadı
Netflix'te yayınlanan ve kısa sürede büyük beğeni toplayan 19. yüzyılın başlarında soylu bir ailenin evlilik çağına gelmiş kızların balolarla kendilerine eş arama sürecini anlatan Bridgerton ikinci sezon onayı da aldı. Binlerce kişi tarafından izlenen Bridgerton'da yapılan bir çekim hatası izleyicinin dikkatinden kaçmadı. Yapılan hata 'bu kadar da olmaz' dedirtti.
YABANCI DİZİ Haberi
Netflix'in dev yapımı Bridgerton'da büyük hata: İzleyicinin gözünden kaçmadı

Başrollerinde Phoebe Dynevor ve Rege-Jean Page'nin rol aldığı Netflix'te yayınlanan Bridgerton dizisi kısa sürede sevildi ve binlerce kişi tarafından izlendi. 19. yüzyılın başlarını anlatan ve genç kızların evlilik çağına geldiklerinde kendilerine uygun eşleri bulmasının serüvenin anlatıldığı Bridgerton bu hafta ikinci sezon onayını da aldı.

Julia Quinn'in Bridgerton serisinin ilk romanından uyarlanan birinci sezon, 1813 yılında geçiyor. Bridgerton'ın açılış sahnelerindeki ilk karelerinde Kraliyet Hilali önündeki sarı çizgiler izleyicilerin dikkatinden kaçmadı. At arabası ile gezilen yollarda sarı çizgilerin olması büyük bir hata olarak nitelendirildi.

Dizinin sıkı takipçileri o sarı çizgilerin çok rahatsız edici olduğunu ve tarihsel anlatıma uymadığını belirterek sosyal medyada dile getirdi.

Sosyal medya kullanıcıları 'Bridgerton'dan gerçekten keyif alıyorum ancak bugünlerde film yapımcılarının kullanabileceği teknolojileri düşünürsek, sarı çizgi mi?' ve '19. yüzyıl Britanyalılarının bu kadar öncü olduğunun farkında değildim...' gibi yorumlarda bulundu.

İşte eleştirilen o sahne...

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Netflix'in, dev, yapımı, Bridgerton'da, büyük, hata:, İzleyicinin, gözünden, kaçmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı