Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 12:24
 
Kuruluş Osman ilk bölümüyle ne kadar izlendi?
Atv'nin yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait ‘Kuruluş Osman’ dizisinin Çarşamba akşamı ekrana gelen ilk bölümü, Türkiye ve dünyada büyük ilgiyle karşılandı.
DİZİLER Haberi
Kuruluş Osman ilk bölümüyle ne kadar izlendi?

Çarşamba akşamları atv’de ekranlara gelmeye başlayan Kuruluş Osman, yayınlandığı ilk bölümüyle; Tüm Kişiler’de 15,73 izlenme oranı ve 34,01 izlenme payı, AB Sosyal Statü’de 13,48 izlenme oranı ve 31,94 izlenme payı, 20+ABC1’de 16,17 izlenme oranı ve 35,54 izlenme payı alarak 100 program arasında birinci oldu.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’ın ilk bölümü Türkiye ve dünyada büyük ilgiyle karşılandı.

Türkiye’de ve dünyada “Kuruluş Osman konuşuldu!

Kuruluş Osman’ın 1. Bölüm etiketi #KuruluşOsman, Twitter Türkiye Trending Topics listesinde 1. sıraya, Dünya Trending Topics listesinde ise 4. sıraya kadar yükseldi ve bölüm sonuna kadar kalmayı başardı. İzleyiciler taradından sosyal medyada övgüye boğuldu.

Dizinin ilk bölümünde Osman Bey yiğitliğiyle göz kamaştırırken, Bamsı’nın oğlu Aybars’ın ölümü ve cenazesi izleyiciyi gözyaşlarına boğdu. Prodüksiyon kalitesi, kostümleri ve görkemli platosuyla “Kuruluş Osman”, Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi olacağını kanıtladı. (atv.com.tr)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kuruluş, Osman, ilk, bölümüyle, ne, kadar, izlendi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı