İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Nasıl Böyle Güzel Kalabiliyorlar
Nasıl Böyle Güzel Kalabiliyorlar
Haber Detayı
21 Aralık 2018 - Cuma 17:23
 
Kaliteli kıyafet nasıl seçilir?
Kaliteli kıyafet nasıl seçilir?
MODA Haberi
Kaliteli kıyafet nasıl seçilir?

 

Akıllı alışverişin arkasında, ucuz kıyafetlerden ziyade kıyafetler yer almaktadır. Bir kıyafetin kaliteli olduğunu gösteren tek şey yüksek bir fiyata sahip olması değildir. Peki, bir kıyafetin kaliteli olup olmadığını nasıl anlarız? İşte kaliteli  seçmenin püf noktaları...

UCUZ VE KALİTELİ ALIŞVERİŞ

Birçok kişi pahalı kıyafetlerin daha  olduğunu düşünür fakat bir ürünün kaliteli olduğunu gösteren tek şey yüksek bir fiyata sahip olması değildir. Özellikle materyal ve işçilik olarak çok düşük kalitedeki ürünlerin bile marka isimleri altında yüksek fiyatlara satıldığına sıklıkla şahit olmuşsunuzdur.

AKILLI ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR?

Eğer siz de hemen yıpranan ve bir süre sonra kullanılmaz hale gelen kıyafetlerden sıkıldıysanız, daha ucuz ve   yapma zamanınız gelmiş demektir. Peki, akıllı alışveriş nasıl yapılır? Akıllı alışveriş, daha uzun süre dayanan kaliteli kıyafetlere yatırım yapmak anlamına gelir. İşte size satın alacağınız kıyafetin kalitesini gösteren püf noktalar...

SAĞLAM DİKİŞLER
Bir kıyafeti satın almadan önce giysinin dikişlerini çözülme, gevşeklik, kopma ve diğer kusurlar açısından inceleyin. Daha sonra, dikişin sağlamlığını anlayabilmek için bir dikişin her iki tarafındaki kumaşı hafifçe çekerek test edin. Eğer hafif bir çekmeyle dahi gevşeme ya da kopma oluyorsa bu, kıyafeti uzun süre kullanamayacağınızın bir işaretidir.

DOĞAL KUMAŞLAR
Sentetik kumaşlar uzun sureli kullanım için elverişsizdir ve genellikle kuru temizleme gibi özel ve maddi açıdan külfetli bakım yöntemlerini gerektirirler. Akıllı alışverişin ilk kuralı sizden ekstra özen beklemeyecek dayanıklı, doğal kumaşları tercih etmektir.

YEDEK DÜĞMELER
Bir kıyafetin yedek düğmeleriyle birlikte satılıyor olması, birkaç küçük onarım gerektirecek kadar uzun kullanılmasının beklediğinin bir işaretidir. Böylece uzun süre kullanmanız beklenen bu kıyafeti onarmak için ihtiyacınız olan her şey onunla birlikte size verilir. Bu nedenle satın aldığınız kıyafetlerde bu özelliğin olmasına dikkat edin.

METAL FERMUARLAR
Plastik fermuarlar metal fermuarlara oranla daha zor kapanıp açılırlar. Ayrıca yıkama sonrası çok çabuk şekil değiştirerek kullanılmaz hale gelmeye yatkındırlar. Bu nedenle her zaman metal fermuarlı kıyafetler tercih edin.

DÜZGÜN KALIP
Maliyetlerini daha ucuza getirmek isteyen markalar, bir giysi üretmek için mümkün olduğunca az kumaş kullanarak para tasarrufu yapmaya çalışırlar. Bu da genellikle çok kısa kol ve paça boylarına, kıyafetin omuzlara iyi oturmamasına ya da rahatsızlık verici kısa dikişlere ve kıyafetin vücuda tam oturmamasına neden olur. Bu nedenle satın alacağınız kıyafetleri denerken kıyafetin kalıplarına ve vücudunuza iyi oturup oturmadığına dikkat edin.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaliteli, kıyafet, nasıl, seçilir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı