Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 20:19
 
Kadın dizisinin başarılı oyuncusu Büşra İl ile çok özel
RÖPORTAJ Haberi
Kadın dizisinin başarılı oyuncusu Büşra İl ile çok özel

Büşra İl’i Kısaca Tanıyalım?

Merhaba ben Büşra il Van doğumluyum üniversite hayatına kadar ankarada büyüdüm daha sonra üniversite için İstanbul'a geldim İstanbul aydın üniversitesi drama ve oyunculuk bölümünü kazandım ve hala eğitim hayatım devam etmekte. Öğretmen bir babanın kızıyım annem ve babam hayattaki en büyük şansım birde kız kardeşim var benden 6 yaş küçük oda Bahçeşehir üniversitesinde 1. Sınıf öğrencisi.  

                                                             

Şuan da Kadın dizisinde oyunuyorsunuz oynadığınız karakterden söz edermisin?

Tutunacağı tek dalı Emre biliyo ki ne olursa olsun Emre onu tutar bi şekilde kollar sevgi konusunda büyük bir açlığı var Buda tavırlarına yaşam tarzına başıboşluk ve vurdumduymazlık olarak yansıyor.işine geldiği gibi davranmayı çok seviyor biraz sinsi ama bence masum bi sinsilik...ona dokunulmadığı zaman gayet kendi halinde bir karakter.aslında yaptığı herşeyi dikkat çekmek için yapıyor (giyim tarzı saçı vs) hiç bir yerde barınamıyor ve şu an tek şansı kaldığı ev orada olmak hem hoşuna gidiyor hemde kendini bulduğu kaosta eğleniyor...  

büşra il ile ilgili görsel sonucu

 

Oyuncu olasaydınız hangi mesleği seçerdiniz?

Çocukluğumdan beri aklımda olan şeydi  oyunculuk hiç bi zaman bu düşünceden vazgeçmedim ama herkesin aklından geçen ikinci bi seçeceği vardır çocukken hem oyuncu olucagım hem mühendis olucagım derdim.. eğer bu düşünceden vazgeçseydim bilgisayar mühendisi olurdum ...    

     
Neden oyunculuğu seçtiniz?

Gözlem yapmayı çok seviyorumm ve gördüğümü aktarmayıda çocukken evde oyunlar oynardık doğaçlama giyinir çıkarır başka başka hallere girerdim.. bu durum beni eğlendirirdi bence insanın eğlendiği şeyi iş olarak yapma lüksü varsa bu kaçınılmaz bişey... benim için de öyle oldu. Ama bi bakıma zorlukları da var tabi sürekli dönüşüyorsun ve senden bambaşka karaktere bürünüyorsun duygularınla kafandaki soru işaretleriyle bilinçaltında yaşattıklarınla bambaşka biri oluyorsun.. oluyorsun. Bu çok heyecan verici... bide galiba duyguları yoğun yaşayan biriyim Buda beni oyınculuğa çekti.                                  

 Size gelen rolleri neye göre seçersin? Senaryoya göremi Yöenetmene göremi yokya Yapımcıya göremi?

 

Bu iş benim ilk projem hikayesiyle etkileyen bi iş öncelikle böyle bir işte yer aldığım için çok şanslı ve heyecanlıyım karakterde özüne indiğimizde dolu dolu değişik bir karakter bu beni çok heyecanlandırıyor etkiliyor. Böyle bi işte yer aldıktan sonra diğer projeler için bakacagım

büşra il ile ilgili görsel sonucu

 

Büşra ile göre Tiyatromu? Sinema mı? Yoksa Dizimimi tercih eder?

 

Şey projenin hikayesi ve karakterin doluluğu olacaktır. Tabi ki kamera önü ve arkası ekibin uyumu da çok çok önemli insanı motive ediyor. Ama dediğim gbi öncelik hikaye ve karakter olacak.                                          

Hepsi birbirinde farklı heyecan tiyatronun yeri bambaşka tabi dinmeyen kalp atışları ama yine de ayrım yapamıyorum (sinema filmi de çok istiyorum)      

              

Büsra İl’in hayalleri nelerdir ?

İnsanların mutluluğu beni çok mutlu ediyor elimde bi sihirli değnek olsa herkesin yardımına koşmak gibi bir hayalim var.    

büşra il ile ilgili görsel sonucu

 

 Büşra İl’in pişmanlıkları oldumu olduysa nedir?

Herkesin hayatta pişmanlıkları vardır ama keşke dememek önemli bazen yanlış zaman da doğru şeyler yaparsın ama tutmaz bazen doğru zamanda yanlış şeyler yaparsın yine tutmaz Buda beni ben yapan şey tabiki olmuştur.                                                            

Büşra İl’in pişmanlıkları oldumu olduysa nedir?

Çok fazla iş var ve konular hemen hemen birbirine yakın bu nedenle ya hikayesi güzel olan kalıyor diye düşünüyorum.            

Kendinizi seksi buluyormusunuz veya beğenmediğiniz yerlerinizi varmııdr?

Her kadın biraz seksidir. Ayrıca kendimle barışık bi insanım bu benim beğenmek demiyelim de kafaya taktığım bişey yok diyelim.    

büşra il ile ilgili görsel sonucu                                  

Busra il estetiğe nasıl bakıyor Hiç estetiğiniz varmı?

Dozunda olduğu sürece herkes istediğini yaptırablir bence sadece ifadeleri kaybolmasın kişinin. Evet bende ufak bir burun estetiği var ama sağlık için yaptırmışken küçük bi dokunuş oldu:)).....           
 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadın, dizisinin, başarılı, oyuncusu, Büşra, İl, ile, çok, özel, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı