Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 20:53
 
‘Hercai’ye Cannes’da büyük ilgi.Romanya'yı Hercai Çarptı
Cannes’da yapılan televizyonculuk fuarında; atv dizisi ‘Hercai’ dikkat çekti. Büyük ilgi gören dizi, daha önce ‘Sen Anlat Karadeniz’ ve ‘Aşk ve Mavi’yi de alan Romanya’ya satıldı
DİZİLER Haberi
‘Hercai’ye Cannes’da büyük ilgi.Romanya'yı Hercai Çarptı

Türk dizi endüstrisi son 10 yılda hızlı bir büyüme yakaladı, dizilerimiz yurt dışında da büyük ilgi görüyor. Çekim kalitesi ve sanatsal değeri açısından da çıtayı yükselten dizilerin başında gelen, Mia Yapım yapımcılığındaki atv dizisi 'Hercai'; Türkiye'den sonra yurt dışı pazarında da büyük ilgi gördü. Henüz dört bölümü yayınlanan dizinin yurt dışı satışı, geçtiğimiz günlerde Cannes'da yapılan, TV endüstrisinin en önemli format ve drama fuarı olarak bilinen Mip Format Fuarı'nda gerçekleşti. Fuarın ilk günü Romanya'yla imzalar atıldı.Akın Akınözü, Ebru Şahin ve Gülçin Santırcıoğlu'nun oynadığı 'Hercai', cumaları yayınlanıyor. Dizide Midyat'ın en güçlü ailelerinden Şadoğulları'nın torunlarından biri olan 'Reyyan' ile yıllar önce öldürülen anne ve babasının intikamını almak isteyen 'Miran'ın imkansız aşkı anlatılıyor.

'Sen Anlat Karadeniz' Eylül'de Romanya kanallarında
Atv'de yayınlanan 'Sen Anlat Karadeniz' ve 'Aşk ve Mavi' dizileri ise geçtiğimiz aylarda yine Romanya'ya satılmıştı. 'Sen Anlat Karadeniz'in 2 Eylül'de Romanya'da yayın hayatına başlayacağı öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Hercai’ye, Cannes’da, büyük, ilgi.Romanya'yı, Hercai, Çarptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı