İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
MELEK BAYKAL
MELEK BAYKAL
MELİS BİRKAN
MELİS BİRKAN
Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 10:38
 
Facebook ara yüzünü değiştirdi
WhatsApp, Instagram, Twitter gibi önde gelen sosyal mecraların, karanlık mod özelliğine geçmesiyle adeta sona kalan Facebook yeni arayüzü ile kullanıcılarını şaşkınlığa uğrattı.
YAŞAM Haberi
Facebook ara yüzünü değiştirdi

Yakın bir tarihte klasikleşen mavi görüntüsünden uzaklaşan ve beyaz sade bir tasarıma geçen Facebook’un bir süredir karanlık mod için çalıştığı bilinmekteydi.

Benzer sosyal platformlara göre karanlık mod konusunda geride kalan şirketten, beklenmedik bir hamle geldi.

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca bazı kullanıcılardan gelen ekran görüntülerine göre Facebook yeni arayüzü ile renkli tasarıma geçmeye başladı.

 

 

Bazı yeni özelliklere de ev sahipliği yapacağı iddia edilen ve rengarenk tasarıma sahip olan uygulamanın, Android işletim sistemine sahip görüntüsünde göze çarpan ilk detay; alt tarafta menü detaylarına ulaşabileceğimiz ‘F’ logosu.

 

Şirket hemen hemen bütün sekmeleri buraya taşımış durumda. Diğer önemli detay ise sekmelerin çerçeveye alınmış olması ve arka planın tamamen renkli hale getirilerek gökkuşağına benzeyen bir görünüme kavuşması.

Kullanılan renklerde ise Instagram’ı andıran bir arkaplan kullanmış olduğu görülüyor.

Yenilenen Facebook kullanıcı arayüzü, 246.0.0.49.121 uygulama sürümünde görünmesine rağmen bu yeni görünüm, herkes tarafından kullanılamıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Facebook, ara, yüzünü, değiştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı