İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İPEK TUZCUOĞLU
İPEK TUZCUOĞLU
İLKER KALELİ
İLKER KALELİ
Haber Detayı
17 Mart 2019 - Pazar 22:00
 
Ezgi Mola Anlattı.Çok Zorluklar Çektim
Alice Müzikali ile sahnelerde boy gösteren Ezgi Mola, "Belden aşağı vurduklarında kimse erkekleri yargılamıyor ama kadın yaptığında bir huzursuzluk oluyor" dedi. Gençlik yıllarını da anlatan Mola, "Çok büyük yokluk gördüm. Özellikle ilk gençliğimde. Okul zamanlarımdı, bir kitap bile alamıyordum" ifadelerini kullandı
RÖPORTAJ Haberi
Ezgi Mola Anlattı.Çok Zorluklar Çektim

Ataerkil toplum yapısı kadın mizahına nasıl yansıyor? 

- Belden aşağı vurduklarında kimse erkekleri yargılamıyor. Ama kadın yaptığında bir huzursuzluk oluyor, kadına yakıştırılmıyor. O noktada devreye elindeki malzemeyi iyi bilmek giriyor; “Benden bu lafı nasıl duysalar hoşlanırlar” diye düşünüyorum.

Sadece kadın olduğunuz için bir espri yapacakken kendinizi kısıtladığınız oluyor mu?

- Bir espri yaparken sadece cinsiyetimden dolayı ikinci kez düşünmem gerekebiliyor. Daha cesur davranmaya çalışıyorum. Çünkü komedi, cesaret gerektiriyor.

Kariyerinizde 18 yılı tamamladınız. Hayatınızda neler değişti?

- 36 yaşımdayım, güzel hissediyorum ya... Büyüdüm, büyümeye devam ediyorum. Kadın oldum, sevdim, sevildim, ailemle yeniden tanıştım, kendi ruh halimde bir dünya turu yaptım. Anlıyorum ki yaşam devam ettikçe bu keşif de devam edecek.

Maddi olarak peki?

- Herkes gibi benim de hayatımda zorluklar oldu. Çok büyük yokluk gördüm. Özellikle ilk gençliğimde. Okul zamanlarımdı, bir kitap bile alamıyordum. Müjdat (Gezen) Hocama müteşekkirim. Okuldaki yemeği bile maliyetinden çok daha düşük, neredeyse sembolik paralara verirdi. Parası olmayanların da tabağına yemek koydururdu. Öyle bir yerde okuduğum için çok şanslıyım. 15 yaşımdan beri çalışıyorum. Sorumluluklarım hep bir ergenden daha fazla oldu.

‘Organize İşler Sazan Sarmalı’nda şen şakrak, ‘Alice’te ise ilk kez kötü bir kadını, ‘Kraliçe’yi canlandırıyorsunuz. Nasıldır kötü olmak?

- Bence sevgisizlik insanı agresif yapıyor. ‘Kraliçe’ de aslında kötü değil, agresif. İktidarını insanları cezalandırarak, korkutarak, sürekli esip gürleyerek sürdürüyor. Belki biri elinden tutup “Seni çok seviyorum, bana bunu yapma” dese, her insan gibi durup düşüneceği anlar olacaktır.

Bu karakter gibi karanlık taraflarınız var mı?

- Herkes gibi benim de karanlık taraflarım var. Zaaflarıma yenik düşebileceğim anlarım oluyor. Mesela şiddet yanlısı insanları görünce gözüm dönüyor. Çocuklara yapılan zulme deliriyorum. Bu ülkenin kanayan yarası kadın cinayetleri. Münevver’lerimiz, Özgecan’larımız, çok acı hikâyelerimiz var. Oralarda canım çok yanıyor. Kadın olmanın bedelini kimse bu kadar ağır ödememeli.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ezgi, Mola, Anlattı.Çok, Zorluklar, Çektim,
Yorumlar
Haber Yazılımı