Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 13:51
 
Dizi ekibi ayaklandı: Açız ve borç içindeyiz
Yapımını Limon Film'in üstlendiği Savaşçı dizisinin set ekibi maaşlarını alamadıklarını iddia ediyor. Set işçileri bir bildiri yayınlayarak yapım şirketine seslendi.
GÜNDEM Haberi
Dizi ekibi ayaklandı: Açız ve borç içindeyiz

Fox TV'de yayınlanan Savaşçı dizisinin set işçilerinin maaşlarını alamadıkları ileri sürüldü.

Sosyal medyada açılan #SavasciEkipHakkiniAriyor etiketiyle çalışanlar mağduriyetlerini dile getirdi ve bir bildiri yayınladı.

Bildiride 'Savaşçı ekibi hakkını arıyor! Bu bildiri kar kış demeden ailelerinden ve sevdiklerinden uzakta çalışan set işçilerinin hak arama bildirisidir. Bizler dizilerde seyrettiğiniz kahramanların saçını makyajını yapan kostümlerini tasarlayan repliklerini hatırlatan en iyi açıyı yakalmaya çalışan yaptığı işi layıkıyla yapan emekçileriz. Lütfen sesimize ses olun. Yaptığımız işin hakkını verdik, hakkımızı istiyoruz. Bu zor günlerde emekçileri parasız bırakıp hiçbir ödeme sözünü yerine getirmemiştir. Açız ve borç içindeyiz. Bu ayıp bizim değil. Bizi görüp duyan herkesten paylaşım yapıp farkındalık yaratmasını rica ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Başrollerinde Berk Oktay, Murat Serezli ve Sarp Levendoğlu'nun yer aldığı Savaşçı dizisinin yapımını Limon Film üstleniyor.

Atilla Taş, set ekibinin bildirisini paylaşıp duruma dikkat çekti:

 

“Savaşçı” dizsini izleyenler! O diziyi çeken ekip şu an zor durumda! @LimonFilm @FOXTurkiye bu insanların hakkını yiyemezsiniz! Emek yemeyin!

 
Yerleştirilmiş video

 

Sosyal medyada açılan etikette, set işçileri mağduriyetlerini bu mesajlarla ifade etti:

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dizi, ekibi, ayaklandı:, Açız, ve, borç, içindeyiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı