Haber Detayı
27 Ekim 2019 - Pazar 13:52
 
ÇORLU'DA SOKAK HAYVANLARINA DESTEK ÇAĞRISI
DOHAS - Doğa ve Hayvan severler Derneği olarak Sokak Hayvanları yararına Vegan Kahvaltısı, VEGAN menüsü ve hediyeliklerle birlikte Public Pub'da gerçekleşti. Derneğin çalışmaları Çorlu ve bölge kamuoyunda taktirle karşılanıyor. Dernek yöneticileri ve üyeleri, Belediyelerin ve halkın daha fazla destek olması yönünde çağrıda bulundu.
GÜNDEM Haberi
ÇORLU'DA SOKAK HAYVANLARINA DESTEK ÇAĞRISI

Konuyla ilgili olarak Doğa ve Hayvan severler Derneğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “ Etkinliğimizden, 1200 TL gelir elde ettik. Bu gelir sahipsiz sokak hayvanlarının tedavi ve mama masrafları olarak kullanılacak. Tüm hayvanların yaşam hakkı eşittir düşüncesiyle, kahvaltımızda hayvansal ürün kullanmadık. Çorlu'da ilk kez VEGAN bir etkinlik düzenlenmiş olduk. Ayda 1 kez bu tarz etkinlikler yaparak, sahipsiz sokak hayvanlarının tedavi ve mama masraflarını karşılamaya çalışıyoruz.

Public Pub'ta düzenlenen etkinlikte konuşan Doğa ve Hayvanseverler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Güneş, "Etkinliğe olan destekler ve katılımın yoğun olması bizi çok memnun etti. Herkesi böyle bir etkinlikte bir arada görmek gerçekten çok güzeldi. Katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bizlere desteklerinden dolayı da Hasan Keskin ve yönetimine de ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Neden Vegan Kahvaltı?

Çünkü, hayvansal ürün tüketen insanlardan, en fazla şu cümleleri duyuyoruz; "et yemekten belki vazgeçerim ama peynir asla", "peynirsiz bir hayat düşünemiyorum", "peynir olmadan yaşayamam", "peynirsiz kahvaltı düşünemiyorum"

İşte böyle düşünen arkadaşlarımızın VEGAN bir kahvaltının nasıl olduğu konusunda fikir sahibi olmaları açısından, böyle bir kahvaltı organize ettik. Hayvan sömürüsü olmadan, acı ve ölüm olmadan. Vicdanlarımız sızlamadan bunu deneyimlemenin, kafadaki soru işaretlerini çözmede en iyi yol olacağını umuyoruz.

Gelirinin tamamı sokak hayvanlarının tedavisi ve ihtiyacı için kullanılmak üzere düzenlenen farkındalığa yoğun bir katılım oldu. Sokak hayvanlarının mama ve tedavi ihtiyaçlarını karşılamak üzere Çorlu'da Public Pub'ta düzenlenen Vegan kahvaltı etkinliğinin ikincisi 24 Kasım'da gerçekleşecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇORLU'DA, SOKAK, HAYVANLARINA, DESTEK, ÇAĞRISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı