" /> ">
Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 20:17
 
Bozkır Kuşlara Bak Kuşlara
SİNEMA Haberi
Bozkır Kuşlara Bak Kuşlara

Yapımcılığını  Ve Yönetmenliğini Mehmet Tanrıseverin yaptığı Dünya film festivallerinden 73 ödül alan Bozkır Kuşlara Bak Kuşlara sinema fiilmi izleme fırsatı buldum.
Filmin  başrollerinde Soydan Soydaş, Ayçin Tuyun ,Tarık Tanrısever, Yaşar Alptekin gibi oyuncular yer almış, filmin  yönetmeni

Mehmet Tanrısever.

Konyanın Bozkırlarında  çok güzel görüntüler yakalamış canım Türkiyemin bir kez daha güzel yerlerin olduğunu göstermiş buradan kendisine teşekkür ederim.
Filmin konusuna gelince köy köy dolaşıp silah satan iki kafadarın başına gelen olaylar işlenmiş en yakın arkadaşını namus için öldürmek zorunda kalan yani namus cinayeti işlemiş ve daha sonra hapse giren ve mahkemede yalan söyleyip serbest kaldıktan sonra köy halkı tarafından dışlanan birinin hikayesini anlatıyor.
Bozkır Kuşlara Bak Kuşlar filminin içinde bir takim islami motiflerin işlendiği alınacak bir takım derslerin olduğu, .Örneğin yalan söylemenin ne kadar kötü bir birşey olduğunu ve dürüstlüğün ne kadar önemli olduğun gösteren bir film olmuş ne diyelim filmde emeği geçen herkesin emeğine sağlık gişesi bol olsun diyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bozkır, Kuşlara, Bak, Kuşlara, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı