Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 16:17
 
BluTV'den Ümmiye Koçak'a cevap
‘Yün Bebek’ filmini yazan ve yöneten Ümmiye Koçak, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden bir çağrıda bulundu. Ümmiye Koçak'ın çağrısına BluTV'den yanıt geldi.
GÜNDEM Haberi
BluTV'den Ümmiye Koçak'a cevap

Mersin’de yaşayan köylü kadınların oyuncu kadrosunu oluşturduğu, Anadolu kadınının maruz kaldığı sözlü ve fiziksel şiddetin hikayesini gözler önüne sererek kadına yönelik şiddete dikkat çeken ‘Yün Bebek’ filmini yazan ve yöneten Ümmiye Koçak, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden bir çağrıda bulundu.

 

 

 

BluTV'den Ümmiye Koçak'a cevap - Sayfa:2

49. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleşen galasının ardından 2013’te ‘Yün Bebek’ filmi ile New York Avrasya Film Festivali’nde ‘Sinemada En İyi Avrasyalı Kadın Sanatçı’ ödülüne layık görülen Koçak, kadınların sesini daha geniş kitlelere duyurmak adına filmi için dijital yayıncı arayışında olduğunu sosyal medyada duyurdu. Koçak’ın çağrısını ise dijital platform BluTV karşılıksız bırakmadı.

 

 

 

BluTV'den Ümmiye Koçak'a cevap - Sayfa:3

Bağımsız içerik üreticilerinin projelerine arşivinde yer vererek sinema salonlarında yer bulamamış hikayeleri seyirciyle buluşturmasıyla dikkat çeken BluTV, Ümmiye Koçak’la iletişime geçerek ‘Yün Bebek’ filmini yayına aldı.

 

BluTV'den Ümmiye Koçak'a cevap - Sayfa:4

‘Yün Bebek’, kadının kadına yaptığı şiddeti Torosların zirvesinde yaşayan Yörük kızı Elif’in zorlu hayat mücadelesinde kendisinin ve annesinin maruz kaldığı sözlü ve fiziksel şiddet üzerinden anlatıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BluTV'den, Ümmiye, Koçak'a, cevap,
Yorumlar
Haber Yazılımı