Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 16:53
 
1000 TL yardım parası nasıl alınır
Koronavirüs salgını nedeniyle maddi kayıp yaşayan ihtiyaç sahiplerine nakit yardımı yapılacağı geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından duyuruldu.
HABERLER Haberi
1000 TL yardım parası nasıl alınır

İhtiyaç sahibi ailelere verilecek olan 1000 TL yardım parası için çok sayıda kişi başvuru yapmak istiyor. Sosyal yardım alan aileler bilgilerini nasıl sorgular merak ediyor. İşte detaylar...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal yardımlardan faydalanan iki milyon haneye 1000’er lira destekten faydalanacağını açıklamıştı. Sosyal yardımı bekleyen vatandaşlar Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama sayfasını araştırıyor.

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını da belirterek ödemelerin 1 Nisan itibariyle başlayacağını duyurdu.

SOSYAL YARDIM SORGULAMA SAYFASI

SOSYAL YARDIM BİLGİLERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir hizmettir. Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvuru Sorgulama, Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyahat Kartı Başvuru Sorgulama Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İşe Yerleştirme Tercih İşlemleri, Gelir Testi Sonucu Sorgulama gibi Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama işlemi d e Devlet sistemi üzerinden yapılır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1000, TL, yardım, parası, nasıl, alınır,
Yorumlar
Haber Yazılımı